Olimpiada 2017-nin onlayn turları sona çatdı!

Yeni xəbərlər üçün saytı izləməkdə davam edin!

Final Respublika Olimpiadasının qalibləri ilə tanış olun

Hörmətli gənclər, əziz olimpiada iştirakçıları!!

Bildiyiniz kimi 6-7 dekabr 2013-cü il tarixdə Bakı şəhərinin Park İNN mehmanxanasında “İstedadların hazırlığı laboratoriyası” layihəsi çərçivəsində Final Respublika Olimpiadası təşkil olunmuşdu. Bu olimpiadaya 3 online turda iştirak etmiş və 7 baldan yuxarı göstəricilər nümayiş etdirmiş gənclərimiz qatılmışdı. 90 nəfər məktəblinin iştirak etdiyi Final Respublika Olimpiadası 3 fənn-fizika, kimya və riyaziyyat fənnləri üzrə gənc dostlarımızın biliklərini sınağa çəkmişdi. Üç saat davam edən  olimpadada 30 nəfər I,II,və III yerləri bölüşdürmüş, diplom, medal və dəyərli hədiyyələr ilə mükafatlandırılmışlar.

Qaliblər ilə sizləri tanış edir və bu olimpiadaya qatılan hər bir məktəblinin ayrı-ayrılıqda qalib olduğunu bir daha vurğulamaq istəyirik.  

I yerin sahibləri

1.       Rəşad Qasımov  - Bakı şəhəri
2.       Fəridə Süleymanova - Mingəçevir şəhəri
3.       Sahib Əlizadə - Yevlax şəhəri
4.       Nəzrin Eynizadə - Lənkəran şəhəri
5.       Ayxan Mikayılov - Bərdə rayonu

 

 II yerin sahibləri

1.       Gülcan İsmayılzadə - Bakı şəhəri
2.       Emin Nəsibov - Bakı şəhəri
3.       Etibar Abbasov - Mingəçevir şəhəri
4.       Elxan Yusifov - Bakı şəhəri
5.       Mərdan Səfərov - Sumqayıt şəhəri
6.       Şəhram Sadıqzadə - Lənkəran şəhəri
7.       Kənan Cəfərov - Bakı şəhəri
8.       Ləman Səfərli - Sumqayıt şəhəri
9.       Eldar Mustafayev - Bakı şəhəri
10.   Leyla Gəncəliyeva - Sumqayıt şəhəri

 

III yerin sahibləri

1.       Teymur Ağazadə - Bakı şəhəri
2.       Elvin Məmmədli - Bakı şəhəri
3.       Simuzər Quliyeva - Siyəzən rayonu
4.       Nicat Cəlilov - Qax rayonu
5.       Azad Məmmədov - Masallı rayonu
6.       Şahpeykər Babazadə - Siyəzən rayonu
7.       Məhluqə Əliyeva - Yevlax rayonu
8.       Nərmin Eynizadə - Lənkəran rayonu
9.       Sahib İbadov - Masallı rayonu
10.   Sənübər Ağazadə - Bakı şəhəri
11.   Seymur Rəhimov - Sumqayıt şəhəri
12.   İmran Hacılı - Ucar rayonu
13.   Sadiq Hüseynli - Neftçala şəhəri
14.   Zeynəb Şıxıyeva - Bakı şəhəri
15.   Fidan Əsgərova - Bakı şəhəri